1.6.2018 jandos.cz 0Comment
.

Když se zamyslíte nad tím, co je nejdražší komodita spousty z Vás napadne zlato, stříbro, ropa, pozemky. Určitě budete mít pravdu, ale stále existuje komodita, která je pro všechny z nás dostupná a přesto tak strašně vzácná. Jedná se o čas https://www.bazger.cz/cas-je-velmi-drahou-komoditou. Čas lze opravdu považovat za nejdražší a zároveň tedy nejvzácnější komoditu. Je to období, které se nemůže znova opakovat, a tedy jeden okamžik nikdy nemůžeme prožít znova. S fyzikálního hlediska je to stabilita pro každého.
časové rozdíly.jpg

Čas nemění kvalitu, nepodléhá módě, inovacím ani změně počasí a nemění se ani jeho kvalita. Stále patří a patřit bude mezi komoditu, s kterou se nedá obchodovat, nedá se ukrást a ani ho odložit na později. Proto by si ho měl každý vážit a užívat každou sekundu, minutu i hodinu, kterou mu přinese. Je to jediná férová komodita, protože je určena všem bez rozdílu věku, barvy pleti i náboženského vyznání. Jedinou její nevýhodou jeto, že nikdo neví, kolik ji máme. Proto je důležité, naučit se sním hospodařit.
kapesní hodinky.jpg 

.


Opravdu máme málo času?


 

Neustále kolem sebe slyšíme, že má někdo neustále málo času. Kde se, ale tento nedostatek bere? Všichni totiž máme stejně 24 hodin denně. Je to pouze v hlavě, jelikož mozek neustále pracuje pod tlakem, který je už na nás vyvíjen od dětství. Příklad můžeme mít v základní škole, kdy bylo nutné na známky šplhat na čas, zaběhnout nějaký úsek. Proto je potřeba se zastavit, zavřít oči a zhluboka se nadechnout a uspořádat si myšlenky. Měli bychom si ujasnit, co nás baví a naplňuje a jak tedy chceme trávit náš drahocenný čas. Odpovídá množství volného času Vaší představě? Pokud ne je potřeba přijít ze změnou k Vaší plné spokojenosti. Čas máme opravdu jenom jeden, a proto bychom ho měli využít správně tak, aby i my jsme byli spokojeni a nemohli jsme říct, že to byl pouze promrhaný čas. Čas je nejvzácnější komodita, proto se k němu tak chovejme.

Čas jako nejvzácnější komodita
5 (100%)4
.