10.4.2018 jandos.cz 0Comment

Většina lidí si pod pojmem dovolená představuje týden nebo 14 dní strávených u moře ve Španělsku, Chorvatsku, Řecku a dalších proslulých destinacích, pro rodiny s dětmi je taková dovolená i vhodná, najdou se však mezi námi lidé, kteří rádi objevují nové věci, a také rádi poznávají stále nová, ještě málo navštěvovaná místa.
krajina nikaraguy
Pokud patříte mezi takové cestovatele, neměli byste si nechat ujít dovolenou v Nikaragui, je to sice chudá země, byla dlouho zasažená občanskou válkou, ale pomalu se začala vzpamatovávat, a je tam opravdu co k vidění. Je to země plná jezer a vulkánů.
Nikaragua je stát ve střední Americe, s rozlohou přes 130 tisíc kilometrů čtverečních, historii sice moc veselou neměla – její dějiny sahají až do mayské civilizace, která zde žila po stovky let, potom na začátku 16. století zemi objevil mořeplavec Kryštof Kolumbus, a v roce 1522 ji dobyli Španělé. Své svobody si tato země užila jen chvíli, a to od roku 1821 pouhý rok, kdy si ji podrobilo pro změnu Mexiko.
V roce 1979 došlo v Nikaragui k převratu, kdy byl svržen dlouho vládnoucí diktátorský rod Somozů, a k moci se dostali Sandinisté, jim lze přičíst k dobru, že se snažili dělat všechno možné ve prospěch chudých lidí. Za jejich vlády byla tato země, dá se říci na svém vrcholu, zvýšila se gramotnost obyvatel a také průmysl byl na vzestupu. Sandinisté byli nakonec u moci až do roku 1990, kdy prohráli volby.
Občanská válka, která Nikaraguu postihla, skončila před více než 20 lety (USA vlastně proti vládě Sandinistů podporovala opoziční strany, čímž tato válka vznikla), ale s jejími následky se potýkají tamní obyvatelé ještě dnes, i když je země již pomalu na svém vzestupu, některé cestovní kanceláře, které nabízejí dovolenou do této země, ji dokonce nazývají nejbezpečnější zemí střední Ameriky.
Přesto je dobré se na takovou dovolenou řádně připravit, v této zemi, stejně jako v ostatních chudých zemích je dobré mít se opravdu na pozoru, co se týká peněz a cenných věcí, na druhou stranu, s dvaceti dolary v kapse se tam budete cítit jako král.
zdravotnická loď
V této zemi naleznete skvělé podmínky pro potápění, ubytovat se můžete nechat přímo na pláži, a to velmi levně, můžete navštívit historické město Granada, které je plné koloniálních domů, kostelů a náměstíček.
Za návštěvu rozhodně stojí i další zajímavá místa, např. San Juan del Sur, město Bluefields, a určitě si nenechte ujít návštěvu hlavního města, kterým je Managua.