1.8.2019 jandos.cz 0Comment

Znáte tu situaci, kdy chcete někomu dát k narozeninám či k jiné příležitosti místo daru peníze, avšak nechcete je dát dotyčnému jenom tak v obálce? Peníze se dají samozřejmě předat i originálněji a kreativněji. Na internetu je návodů a nápadů tolik, že si můžete sami vybrat, jakým způsobem peníze darujete.
1.      Je libo quiet book?
Quiet book je hračkou spíše pro děti avšak může potěšit třeba novomanžele. Různé aktivity a úkoly, které musí novomanželé splnit, pobaví a na konci na ně čeká odměna – peněžní dar. Tato varianta je poměrně náročná – ušít quiet book není nejjednodušší variantou. Navíc je časově náročnější ale jedna z nejoriginálnějších.
dárek pro myslivce
2.      Na dům či auto?
Pokud jste si s obdarovaným hodně blízcí a víte, o čem sní, pak můžete udělat dárek osobnějším. Upéct třeba perníkový dům, do kterého peníze vložíte, nebo peníze poskládat tak, aby mozaika tvořila obrázek auta. Fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás, jak dané dílo vyzdobíte.
3.      Květina či origami
Krásné květiny či origami můžete seskládat z bankovek, které budete dotyčnému dávat. Jedná se o mírně složitější aktivitu, avšak inspiraci na internetu i s danými návody není těžké najít. Počítejte ale s tím, že se mohou bankovky i znehodnotit.
4.      Drobné do kasičky
Obdarovanému také můžete koupit vtipnou kasičku, která jej pobaví a bude navíc i plná peněz. Peníze můžete rozměnit třeba na deseti, dvaceti či padesáti koruny, které dáte do kasičky. Kasička bude těžší a navíc dotyčného určitě pobaví třeba zavařovačka plná pětikorun. Peníze není těžké rozměnit zpátky na větší bankovky v bance či na poště.
dvě růže
5.      Voucher
Pokud nemáte nápad, jak peníze darovat, a víte, kde dotyčný nakupuje, pak můžete koupit voucher do oblíbeného obchodu. Sám si pak může vybrat to, co se mu hodí nejvíce a co využije. Je jenom na vás, jaký obchod zvolíte, dárkové šeky totiž poskytuje většina obchodů.