25.11.2018 jandos.cz 0Comment

Stává se mi, že někdy jsem zmatená z toho, co čtu. Nevím, jestli je to pravda, a tak čtu to samé v jiných novinách, ale někdy mám pocit, že to napsal jeden a týž člověk, protože vypadají totožně. Vypadá to, že jeden se byl informovat a další čekají, co napíše a pak se jen pod zkopírovanou zprávu podepíšou. Ale asi ne. Jen je problém při takovém množství novin s různými názvy psát to, co se stalo, jinak.
Jenže všichni jsme tak otrávení zprávami v televizi, kde se nic nedozvídáme, nebo jsou citované věty z internetu, že spoléháme na pravdivost.
úprava fotek na pc
 
Pak tu ale na nás vyskakují bulvární noviny. To je teda počteníčko! Obsah bývá opravdu „dech beroucí“(já to nesnáším!!!). Jsem zvědavá ženská, tak se podívám alespoň na titulky. Málokdy se stane, že si něco přečtu. Nezajímají mě avantýry celebrit, ani která z nich se ukázala v plavkách a co bylo k vidění. A už vůbec ne, jak skvělou postavu mají padesátnice, které na ní tvrdě nedřou, protože to mají v genech. A když vidím titulek, že některá z žen po padesátce „zapomněla“ stárnout, odcházím. Co je to za pitomost? Opravdu je čtenář za troubu, který uvěří, že oni jsou jiní a mají elixír mládí? A fotky nejsou upravované ve  photoshopu, nebo nemají obličej po plastice?
Následují soukromé noviny, ve kterých se český člověk najde. Nadávají na ty správné politiky, co obyčejný lid, jejich redaktoři přistihli ty, co je nemáme rádi, opilé a blekotající a právníkům vkládají do úst slova o zločinu a spravedlivém trestu.
Novin je spousta. Pokud se nechcete rozčílit, myslím, že byste měli počítač vypnout, protože vás můžou naštvat i sportovní zprávy, kde se dočtete, že „spravedlivě“ rozhořčená sportovkyně dostala peněžitý trest za urážky, pro ni ve výši dětského kapesného.
A jestli toho ještě nemáte dost a přejdete na ekonomiku, dozvíte se, jak dobře se máte, protože jste jako všichni dostali dost přidáno. Že se rozmýšlíte, jestli si můžete dovolit položit na krajíc chleba dvě kolečka laciného salámu? Tak to nikde neříkejte, protože to rozhodně není pravda a vy jste nevýslovný škudlil.
hlava muže
Napadlo vás někdy se připojit do diskuse a napsat vlastní názor? Ano? A jak to dopadlo? Dostali jste vynadáno, že jste sluníčkář, protože jste si dovolili nesouhlasit s názorem většiny? Nebo patříte k těm, co urážejí a vymýšlejí si různě napsaná písmenka se znaky tak, aby každý pochopil, že mluvíte sprostě, ale bylo to nenapadnutelné, protože jste to slovo nepoužili?
Tak či tak pouštět se do diskusí je ošidné. Někdo napíše názor pod článek, druhý zareaguje opačně, třetí zanadává na něco, co se k němu nevztahuje a ejhle, ostatní začnou reagovat až na toho třetího. Dopadne to tak, že komentářů je pod článkem přes sto, ale jen první dva k tématu. No, i o tom je internet.
Je těžké se v tom labyrintu zpráv a hoaxů orientovat. Je proto nutné, aby každý, kdo usedá k počítači, s tím, že si přečte zprávy, používal vlastní rozum a nešířil pak sám nějaké poplašné zprávy, nebo lži, které si někdo ze msty k člověku, kterého sám nemusí, vymyslel.

4.0
06