10.4.2018 jandos.cz 0Comment

V Německu je poměrně mnoho národních parků a do některých to nemáme vůbec daleko. Vlastně je společně sdílíme. Každý je něčím trochu jiný a v každém můžete strávit mnoho hezkých chvil, věnovat se turistice, lezení po skalách, jízdě na koni a dalším aktivitám. Jmenujme si alespoň některé z nich.
město pod zámkem
·         Bavorský les
Sousedí s naším Národním parkem Šumava. Má i velice podobný charakter.
·         Saské Švýcarsko
Druhý národní park, který sousedí přímo s naší hranicí. U nás mu říkáme České Švýcarsko. Je zajímavý hlavně pískovcovými skalami a stolovými horami, na německé straně najdete pevnost Königstein, skalní most Bastei a menší malebná městečka. Můžete se zde věnovat volnému lezení po pískovcových skalách.
·         Harz
Je zároveň pohoří v srdci Německa, s nejvyšší horou Brocken. Ta je známá tím, že se na ní slaví každoročně sabat a podle pověstí se sem slétají čarodějnice. Pro nenáročnou pěší turistiku je tento park jako stvořený.
·         Eifel
Navštívit zde můžete skanzen Krajinného svazu Porýní, kde uvidíte větrné mlýny a různé venkovské stavby.
·         Jasmund
Národní park na severu Německa, který zahrnuje fascinující křídové útesy. Nejvyšší dosahují výšky až 117 metrů. Jsou zde také mokřady a bukové pralesy, kterými vedou turistické stezky. Můžete si užívat krásných výhledů na moře.
mák na louce
·         Mělčinové moře
Naprosto ojedinělý úkaz na severu Německa. Je součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Je to nejbohatší ptačí území v Evropě. Když klesne hladina vody na minimum, můžete se procházet po dně moře dlouhé kilometry a objevovat místní bohatý zvířecí svět. Ideálně s průvodcem.
·         Uckermärkische Seen
Přírodní park, který zahrnuje oblast s více než 200 jezery, po kterých se můžete pohybovat třeba na voru nebo na kánoi. To může být úžasná rodinná dovolená. Vyskytuje se zde nepřeberné množství různých druhů ptactva a další zvěře. Tuto krajinu můžete objevovat i pěšky nebo na kole, ale pozor na komáry, je zde i hodně močálů.